Od 1.12.2017 www stránky dubnica.sk nie sú oficiálnym informačným serverom mesta Dubnica nad Váhom

Preskočiť na obsah

Dubnica nad Váhom - Informačný server mesta

Vyberte si jazyk: English

Mapa stránok - RSS - T |  T

Piatok, 23.2.2018 | Sviatok má Roman(a)

EuroCrest 2007

Dátum: 07.04.2007 Rubrika: Ostatné

V súťaži EuroCrest 2007 o najlepšie internetové stránky miest, obcí a regiónov v Európe sa medzi hlavnými ocenenými projektami umiestnili aj oficiálne stránky mesta Dubnica nad Váhom!

V dňoch 2. - 3. apríla 2007 sa uskutočnil v Hradci Králové v kongresovom centre Aldis, 10. ročník konferencie „Internet v štátnej správe a samospráve" sprevádzaný medzinárodnou konferenciou LORIS a višegrádskym stretnutím V4DIS.

Hlavným organizátorom konferencie ISSS bola už tradične spoločnosť Triada, poriadateľom medzinárodnej konferencie LORIS je Kraj Vysočina a višegrádske stretnutie V4DIS pripravilo združenie Český zavináč.
Jedným z vrcholov tradičného pondelkového vyhlasovania výsledkov súťaží a udeľovania cien, bolo i dvojnásobné ocenenie mesta Dubnica nad Váhom. Za mesto Dubnica nad Váhom sa tohto podujatia zúčastnili Ing. Jaroslav Šlesar, zástupca primátora mesta a Ing. Ľuboš Magát, tvorca www stránky mesta Dubnica nad Váhom.

Mesto Dubnica nad Váhom, na základe pozvania Únie miest Slovenska, ako držiteľ Grand Prix v súťaži „Zlatý erb.sk 2006" a nominácie na cenu „EuroCrest 2007", ale i čestného uznania v kategórii Bezbariérová stránka územných samospráv bolo hlavným reprezentantom slovenských územných samospráv v Hradci Králové.

EuroCrest 2007

Dôležitú úlohu na tejto konferencii zohrali aj vybrané prezentácie „best practices" z jednotlivých zemí V4, v rámci ktorých svoju prezentáciu predstavil aj delegát mesta Dubnica nad Váhom p. Ing. Ľuboš Magát. Počas celej konferencie p. Ing. Ľuboš Magát predstavoval www stránku mesta Dubnica nad Váhom v tzv. „Projektovej laboratoři", kde boli zároveň k dispozícii aj prezentačné predmety mesta Dubnica nad Váhom. Predseda Senátu Parlamentu ČR Přemysl Sobotka udelil pri príležitosti tohtoročnej višegrádskej konferencie V4DIS, pamätné listy, ktoré sú jednak ocenením neziskových organizácií a municipalit krajín Višegrádskeho regiónu v oblasti rozvoja informačnej spoločnosti. Pamätný list, z rúk predsedu Senátu Parlamentu ČR Přemysla Sobotku, prevzal v priestoroch tzv. projektových laboratórií zástupca primátora mesta Dubnica nad Váhom Ing. Jaroslav Šlesar, za mesto Dubnica nad Váhom, ktoré obdržalo tento pamätný list za nomináciu na cenu EuroCrest 2007.

EuroCrest 2007


V súťaži EuroCrest 2007 o najlepšie internetové stránky miest, obcí a regiónu v Európe sa medzi hlavnými ocenenými projektami umiestnili aj oficiálne stránky mesta Dubnica nad Váhom.
Medzi ocenenými v súťaži EuroCrest 2007 sa umiestnili tieto oficiálne stránky miest:

Vyhlásenie výsledkov sa uskutočnilo ako súčasť programu slávnostného spoločenského večera desiateho ročníka konferencie Internet v štátnej správe a samospráve, v pondelok dňa 2. apríla 2007, v kongresovom centre Aldis. Z rúk europoslanca a predsedu Svazu měst a obcí ČR Oldřicha Vlasáka, ocenenie prevzal Ing. Jaroslav Šlesar, zástupca primátora mesta Dubnica nad Váhom.
Cielom EuroCrestu je oceniť výnimočné projekty, podporovať vzájomnú výmenu skúseností a ohodnotiť snahu zástupcov miestnej správy a samosprávy účinne využívať informačné technológie k zvyšovaniu kvality služieb verejnej správy.

Vyhlasovateľom súťaže bolo Sdružení Zlatý erb v spolupráci s Europskou komisiou a európskymi sieťovými IT projektami, ako je napríklad TeleCities. Touto cestou chcú poriadatelia s odborníkmi z Európskej únie prispiet k zrýchleniu rozvoja služieb evrópskych inštitúcií verejnej správy.

EuroCrest 2007

Ako povedal zástupca primátora mesta Dubnica nad Váhom Ing. Jaroslav Šlesar: „Je to veľké ocenenie a veľký záväzok pre mesto. Spolu s tvorcom tohto ocenenia pánom Ing. Ľubošom Magátom sme si povedali, že síce v zmysle poriadku súťaže nemôžeme na toto ocenenie kandidovať v budúcom roku, ale spoločne urobíme všetko pre to, aby sme o toto ocenenie znovu seriózne zabojovali v roku 2009. To bude znakom, že naša spolupráca je dobrá, prospešná pre obe strany a na rozdiel od minulého vedenia mesta, chceme a budeme spolupracovať s pánom Ing. Magátom i na ďalších internetizačných projektoch mesta Dubnica nad Váhom. My sa mladých a šikovných ľudí nebojíme, ktorí dokonca už svojou erudovanosťou dokázali, že vedia, vedia pracovať, vedia predať svoju prácu, vedia pozdvihnúť image mesta. A myslím si, že tých príkladov za tú krátku dobu je dosť. Táto konferencia nebola pre nás len víťazstvom, ale bola i skúsenosťou a prínosom, kde sme mali možnosť vedľa naplánovanej agendy, tiež sa stretnúť s radou odborníkov i kolegov z oblasti verejnej správy z ďalších krajín a diskutovať o aspektoch budovania informačnej spoločnosti v ďaleko širšom kontexte."

 

Predchádzajúce aktuality

poslať na email | vytlačiť


Zlatý Erb Najlepšia elektronická služba samospráv 2010
Zlatý Erb Najlepšia www stránka mesta v SR 2006

copyright © 2001 - 2018, Mesto Dubnica nad Váhom
Webdesign a redakčný systém © Ľuboš Magát
Autorské práva | Redakčný systém | Ochrana osobných údajov | Vyhlásenie o prístupnosti
Samosprávne činnosti mesta
ISO 9001:2008
Verzia pre iphone
iphone.dubnica.sk