Mapa stránok - RSS - T |  T

Streda, 17.1.2018 | Sviatok má Nataša

Medzinárodné dni cyklistiky 2015

Dátum: 08.09.2015 Rubrika: Šport

Športový klub cyklistiky Dubnica nad Váhom zorganizoval v dňoch 5. a 6. septembra 52. ročník Medzinárodných dní cyklistiky. V minulosti sa toto podujatie konalo pre kategóriu Elite na ktorom sa zúčastnilo mnoho vynikajúcich cyklistov zo všetkých štátov Európy. Medzi víťazmi podujatia možno nájsť mená takých skvelých športovcov ako Peter Sagan, Peter Velits, Ryszard Szurkowski, Stanislaw Szozda, Bern Drogan, Michal Klasa a rad ďalších vynikajúcich cyklistov. Na tohtoročnom 52. ročníku, organizovanom pre kategórie kadet a junior sa zúčastnilo 119 pretekárov z 11 krajín Európy a Ázie, konkrétne zo Slovenska, Česka, Poľska, Maďarska, Rakúska, Nemecka, Bieloruska, Lotyšska, Bosny a Hercegoviny, Saudskej Arábie a Azerbajdžanu.

Prvá etapa bol pretek s hromadným štartom do vrchu z obce Pruské. Na Vršatec ako prvý dorazil pretekár Kovacs Dávid z maďarského tímu Tipografia TE a hneď za ním Štoček a Blaško zo Žiliny.

V sobotu v druhej večernej etape na námestí v Novej Dubnici nemal Maďar Kovacs také šťastie, postihol ho pád. Celú túto etapu ovládli dvaja pretekári v úniku, rýchlejší Friedl Nils z Rakúska a Matúš Štoček zo Žiliny, ktorý sa po dvoch druhých miestach obliekol do žltého dresu vedúceho pretekára.

V tretej etape, ktorá merala 82km a štartovala v nedeľu o 10:00 v Dubnici nad Váhom blízko Dutaf centra, kde bol aj cieľ, sa vystriedalo viacero únikov, no jediný úspešný bol víťazný únik troch pretekárov. Etapu vyhral NAZARANKA Dzmitry z Bieloruska, za ním Poliak FOLTYN Maciej a tretí tiež Bielorus VOLKAU Ilya.

Celkovým víťazom sa nakoniec stal FOLTYN Maciej z poľského mesta Gliwice. Tesne za ním Štoček Matúš, ktorý v tretej etape zaváhal. Tretí sa celkovo umiestnil víťaz tretej etapy NAZARANKA Dzmitry.

Dubnický pretekári Kubaščík, Toman, Kalafut a Masaryk sa v týchto pretekoch na popredných priečkach nepohybovali, no majú o to vačšiu motiváciu potrénovať a ukázať svoje schopnosť aj o rok na 53. ročníku.