Preskočiť na obsah

Dubnica nad Váhom - Informačný server mesta

Vyberte si jazyk: English

Mapa stránok - RSS - T |  T

Streda, 17.1.2018 | Sviatok má Nataša

Mesto Dubnica nad Váhom sprístupňuje služby občanom aj elektronicky

Dátum: 11.11.2010 Rubrika: Mestský úrad

Elektronizácia služieb verejnej správy sa v posledných rokoch stáva trendom, ktorý sa v médiách a odborných kruhoch skloňuje čoraz častejšie.

Vízia poskytovania elektronických služieb verejnou správou vychádza z viacerých národných ale i európskych strategických dokumentov. Mesto Dubnica nad Váhom sa v súlade s uvedeným trendom a v snahe neustáleho približovania sa k občanom rozhodlo ako jedno z prvých miest na Slovensku poskytovať vybrané služby občanom a podnikateľom aj elektronickou formou. Zapojilo sa preto do projektu Civitas spoločnosti Centire, ktorého cieľom je zabezpečenie elektronickej komunikácie medzi verejnosťou a samosprávou. Civitas predstavuje miesto združujúce obce a mestá, ktoré majú záujem neustále skvalitňovať svoje služby verejnosti využitím elektronickej komunikácie.

Pilierom projektu je portál civitas.sk, ktorý ponúka občanom a podnikateľom možnosť vybaviť si svoju agendu voči samospráve elektronicky z pohodlia domova alebo práce. Jednoduchou registráciou na portáli získa občan/podnikateľ prístup k elektronickým službám, prostredníctvom ktorých môže voči mestu realizovať svoje podania, napr. prihlásiť psa, ohlásiť drobnú stavbu alebo stavebné úpravy, žiadať o zabratie verejného priestranstva a iné.

Zapojením sa do projektu CIVITAS a poskytovaním elektronických služieb získajú občania a podnikatelia mesta Dubnica nad Váhom celý rad výhod súvisiacich s realizáciou ich podaní voči mestu:

  • podanie je možné realizovať z pohodlia domova alebo práce 24 hodín denne, 7 dní v týždni
  • nie je nutná osobná návšteva mestského úradu
  • občan/podnikateľ má možnosť sledovať priebeh spracovania svojho podania
  • proces spracovania elektronického podania je automatizovaný, tým pádom je podanie vybavené rýchlejšie
  • komunikácia prebieha elektronickou formou

Mesto Dubnica nad Váhom v súčasnosti takýmto spôsobom poskytuje 12 najčastejšie využívaných služieb. S cieľom priniesť svojim občanom čo najvyšší komfort, mesto do budúcnosti plánuje počet elektronizovaných služieb neustále zvyšovať, automatizovať, zrýchliť a zefektívniť proces ich vybavovania a tým minimalizovať nutnosť osobných návštev na úrade. Mesto má ambíciu stať sa tak moderným úradom 21. storočia.

Predchádzajúce aktuality

poslať na email | vytlačiť


Zlatý Erb Najlepšia elektronická služba samospráv 2010
Zlatý Erb Najlepšia www stránka mesta v SR 2006

copyright © 2001 - 2018, Mesto Dubnica nad Váhom
Webdesign a redakčný systém © Ľuboš Magát
Autorské práva | Redakčný systém | Ochrana osobných údajov | Vyhlásenie o prístupnosti
Samosprávne činnosti mesta
ISO 9001:2008
Verzia pre iphone
iphone.dubnica.sk