Od 1.12.2017 www stránky dubnica.sk nie sú oficiálnym informačným serverom mesta Dubnica nad Váhom

Preskočiť na obsah

Dubnica nad Váhom - Informačný server mesta

Vyberte si jazyk: English

Mapa stránok - RSS - T |  T

Sobota, 17.2.2018 | Sviatok má Miloslava

Oslavy priznania štatútu mesta

Dátum: 09.06.2015 Rubrika: Mestský úrad

Prvý júnový víkend naše mesto oslávilo 55. výročie získania štatútu mesta. Trojdňový program bol rôznorodý a bolo si z čoho vybrať. Oslavy sa začali v piatok popoludní slávnostným mestským zastupiteľstvom v Mestskom dome kultúry.

Večerný program na námestí bol venovaný Dubničanom. Priestor dostali najvýznamnejší súčasní mladí umelci pochádzajúci z nášho mesta a zároveň po prvý raz boli udelené ceny v oblasti kultúry a umenia. Túto prestížnu cenu získalo 5 súčasných talentov. Podmienkou ceny je, že ju môže získať umelec len raz za život a jeho dielo musí byť cenené odbornou i laickou verejnosťou a zároveň musí byť u neho predpoklad, že sa vo svojej tvorbe bude ďalej rozvíjať a tak so svojím menom bude reprezentovať aj naše mesto a teda nás všetkých. Cena „Perspektívy" - kultúry a umenia Dubnice nad Váhom spája v sebe dva významy. Perspektíva - pohľad, individuálny názor umelca. Perspektíva - nádej v pozitívny vývoj, v tomto prípade umelca. Jej symbolom je rebrík ukončený priezorom - tvrdá práca od stupienka ku stupienku, ktorá dovedie umelca k úspechu. Ceny odovzdal na javisku na Námestí Matice slovenskej pred publikom primátor mesta Ing. Jozef Gašparík, podpredsedkyňa Komisie školstva, kultúry a športu Mgr. Monika Chromiaková a vedúci oddelenia kultúry a knižnice PhDr. Richard Benech. Cenu získali: Mária Kalmárová - divadelné umenie, Terézia Rafajová - výtvarné umenie, Matej Valuch - literárne umenie, Adam Barabáš - tanečné umenie a Juraj Líška - hudobné umenie. Všetkým oceneným srdečne gratulujeme! Vo večernom slávnostnom programe účinkovali ĽH Pagáčovci, Ankramu, Andrew May a Fallgrapp.

Sobotňajšie ráno patrilo deťom, pre ktoré mesto aj ako darček k MDD pripravilo bohaté dopoludnie. Premiéru rozprávky Dubnického divadla, skákací hrad, hry a súťaže, maľovanie na tvár - to všetko a ešte viac si mohli deti užiť a navyše dostali kúsok z mestskej narodeninovej torty. Popoludnie patrilo milovníkom dychovej hudby a dobrej zábavy v podaní Vlčovanky a dvojice Kajzer a Meluš. Zlatým klincom osláv bol večerný program The Gospel Family a ich hosťa Jany Kociánovej. Hudbou a spevom nabité námestie, výborná atmosféra sobotňajšieho večera. Po prvý krát námestie zažilo standing ovation. V posledný tón strhujúcej piesne klávesy nevydržali a padli k zemi. Nebyť tohto technického problému, asi by si publikum vytlieskalo ďalšiu polhodinu prídavkov.

V nedeľné ráno otvorilo múzeum svoju bránu dokorán. 10. výročie založenia múzea prilákalo mnohých návštevníkov nahliadnuť do interiéru kaštieľa. Hneď v úvode bol predstavený projekt QRonicon Locus, ktorého cieľom je prezentovať históriu mesta priamo v uliciach prostredníctvom súčasných technológií. Zároveň múzeum uviedlo na trh nového Ilustrovaného zábavného sprievodcu Dubnickým kaštieľom. V túto horúcu nedeľu sa chodbami múzea prešli takmer 4 stovky návštevníkov. Dubnické múzeum pripravilo k oslavám aj výstavu fotografií, ktorá zachytáva vývoj rôznych oblastí mesta v priebehu posledných 55. rokov. Občania si ju mohli pozrieť na námestí počas celého víkendu.

Organizátori:
Oddelenie kultúry a knižnice Mesta Dubnica nad Váhom
Dubnické múzeum
CVČ Dubnica nad Váhom
Klub filatelistov Dubnica nad Váhom
Cukráreň kaviareň Janka

 

-MsÚ Dubnica nad Váhom-
8. 6. 2015

Fotografie

Predchádzajúce aktuality

poslať na email | vytlačiť


Zlatý Erb Najlepšia elektronická služba samospráv 2010
Zlatý Erb Najlepšia www stránka mesta v SR 2006

copyright © 2001 - 2018, Mesto Dubnica nad Váhom
Webdesign a redakčný systém © Ľuboš Magát
Autorské práva | Redakčný systém | Ochrana osobných údajov | Vyhlásenie o prístupnosti
Samosprávne činnosti mesta
ISO 9001:2008
Verzia pre iphone
iphone.dubnica.sk