Mapa stránok - RSS - T |  T

Streda, 17.1.2018 | Sviatok má Nataša

V Dubnici nad Váhom šachisti opäť atakovali rekord

Dátum: 20.04.2016 Rubrika: Šport

Úsilie dubnických organizátorov zorganizovať veľký GPX turnaj bolo aj tohto roku korunované veľkým úspechom.

V sobotu 9.4.2016 sa 5. ročníka Dubnického šachového turnaja O pohár primátora zúčastnilo 145 účastníkov, čo sa veľmi priblížilo minuloročnému absolútnemu rekordu 158 účastníkov. Do Dubnice cestovali deti od Bratislavy až po Banskú Bystricu, Oravu a Liptov.

Všetci, čo organizujeme takéto turnaje, vieme, čo znamená zabezpečiť takýto turnaj. Vďaka riaditeľovi turnaja Ľudovítovi Holečkovi a jeho tímu s podporou školy Centrum I v Dubnici nad Váhom ako aj zástupcov mesta, vrátane pána primátora sa podarilo urobiť skvelý turnaj. Zabezpečenie turnaja po technickej stránke, občerstvenie pre všetky deti, rest zóna pre rodičov a trénerov. Každý z účastníkov dostal vecnú cenu. Všetko klapalo na jedničku.

Už sa tešíme na nasledujúci turnaj a držíme palce organizátorom, aby účasť bola opäť rekordná.

Teraz k výsledkom:

Turnaj vyhral a pohár primátora si odniesol Jakub Lukáč (ZŠ Radvanská Banská Bystrica) so 6,5 bodmi. Cenu primátora mu prišiel odovzdať viceprimátor František Mikolášek.

Pre druhé miesto si pricestovala Lucia Ševčíková (Kysucké Nové Mesto), 6 bodov.

Na treťom mieste sa umiestnil Kristián Ruček z CCVČ Beluša tiež so ziskom 6 bodov, ale horším pomocným hodnotením.

Najlepšie sa z DCA v turnaji umiestnili žiaci zo ZŠ s MŠ Centrum I
Jedinú medailu spolu s diplomom z Dubnice nad Váhom získala prváčka Emka Holečková (na fotke vpravo) za druhé miesto v kategórií dievčat do 8 rokov tiež s tromi bodmi, ako víťazka kategórie Karin Novomestská z ŠK Štefanov, ale horším pomocným hodnotením. Tretia skončila tiež trojbodová Barbora Obročníková (na fotke vľavo) z Tj Mladosť Žilina.

Veľmi pekne sa umiestnili v celkovom poradí GPX aj dvojičky Šimon Kukučka zo 4,5bodmi a Jakub Kukučka zo 4 bodmi. Ondrej Gereg, Maroš Volánek a Gabika Janíková nahrali tiež po 4 body.

Výsledky turnaja „B" celkovo 1.miesto Béreš Dominik 6,5boda Nitriansky Šachový Klub Nitra, 2.miesto Solík Rudolf ml. 6 bodov ŠKŠ Dubnica N/V (foto zľava) a 3.miesto Kútny Marián ml. 5 bodov ŠKŠ Dubnica N/V (foto zprava)

Výsledky turnaja „B" kategória do 18 rokov 1.miesto Bátora Matej 5 bodov Nitrianský Šachový Klub Nitra, 2.miesto Poliaková Emma 4,5.boda ŠKŠ Dubnica N/V (foto zprava) a 3.miesto Kuna Martin Nitrianský Šachový Klub Nitra, (foto zľava)

foto Peter Mego

Poďakovanie sponzorom:

Primátor mesta ing. Jozef Gašparík, riaditeľka ZŠ s MŠ Centrum I RNDr. Jana Vargová, Záhradkárske centrum u Lukáčov, Chov-mix Arari Dagmar Košinárová

Na záver ešte jedno veľké poďakovanie všetkým, ktorí pomáhali s prípravami i počas turnaja.