Od 1.12.2017 www stránky dubnica.sk nie sú oficiálnym informačným serverom mesta Dubnica nad Váhom

Preskočiť na obsah

Dubnica nad Váhom - Informačný server mesta

Vyberte si jazyk: English

Mapa stránok - RSS - T |  T

Piatok, 23.2.2018 | Sviatok má Roman(a)

Informácie pre turistov

Cestovný ruch

Perspektíva rozvoja cestovného ruchu je vo využití prírodných krás v okolí mesta, ktoré patria k najbohatším na Slovensku.

Kultúrne pamiatky

V meste sa nachádza niekoľko kultúrny pamiatok. Vroku 2000 bolo všetkých 8 mestských kultúrnych pamiatok označených informačnou tabuľou.

Oblasť Vršatca

Oblasť Vršatca

Oblasť Vršatca, čo sa týka prírodných krás, tvorí najkrajšiu časť Bielych Karpát. Zdobia ju prekrásne vápencové útesy Vršatca, Červeného Kameňa a Lednice, ako aj malebné ruiny hradov Vršatca a Lednice.

Oblasť Lednice a Červeného Kameňa

Oblasť Lednice a Červeného Kameňa

Z Chmeľovej môžeme zostúpiť lúčinami a vozovkou, ktorá vedie cez úzku dolinu pod zalesneným Chotučom (794 m), k Červenému kameňu. Dubnica nad Váhom má priame autobusové spojenie s Červeným Kameňom cez Ilavu, Pruské, Tuchyňu a Mikušovce.

Oblasť Strážova

Strážov (1214 m) je najvyšší vrch Strážovskej hornatiny, ktorej dal aj meno. Vápencový masív Strážova pozostáva z piatich vrcholov. Masív Strážova sa vypína v strednej časti pohoria medzi rázovitými obcami Zliechovom a Čičmanmi. Celý je zalesnený bučinovým porastom, zdobený lúčinkami a posiaty skupinami vápencových brál. Vlastný vrchol je skalnatý.

Trenčiansky hrad

Trenčiansky hrad

Patrí medzi najstaršie slovenské hrady. Vznikol na mieste staršieho opevneného hradiska. Prvý raz sa spomína roku 1090. Už v tomto čase bol kráľovským strážnym hradom a strediskom pohraničného komitátu. Nepoznáme charakter jeho opevnenia v tomto čase, môžeme iba predpokladať, že sa skladal z obrannej veže, ktorá mohla byť už kamennou stavbou, pretože sa hrad v roku 1241 ubránil tatárskym vojskám.

Kultúrne aktivity

Činnosť v oblasti kultúry zabezpečuje oddelenie kultúry na Mestskom úrade. Jedná sa o širokú škálu kultúrno-spoločenských podujatí.

poslať na email | vytlačiť


Zlatý Erb Najlepšia elektronická služba samospráv 2010
Zlatý Erb Najlepšia www stránka mesta v SR 2006

copyright © 2001 - 2018, Mesto Dubnica nad Váhom
Webdesign a redakčný systém © Ľuboš Magát
Autorské práva | Redakčný systém | Ochrana osobných údajov | Vyhlásenie o prístupnosti
Samosprávne činnosti mesta
ISO 9001:2008
Verzia pre iphone
iphone.dubnica.sk