Od 1.12.2017 www stránky dubnica.sk nie sú oficiálnym informačným serverom mesta Dubnica nad Váhom

Preskočiť na obsah

Dubnica nad Váhom - Informačný server mesta

Vyberte si jazyk: English

Mapa stránok - RSS - T |  T

Piatok, 23.2.2018 | Sviatok má Roman(a)

Otázky a odpovede

Vážení návštevníci webových stránok mesta Dubnica nad Váhom.
V rámci skvalitnenia a zefektívnenia vybavovania vašich otázok týkajúcich sa informácií poskytovaných mestom alebo mestskou samosprávou sme pre Vás pripravili novú formu komunikácie s nami. Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Neviete, ako a kde vybaviť konkrétnu záležitosť?

Napíšte svoju otázku v priloženom formulári a v čo najkratšom čase uverejníme, v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti, odpoveď. Odpovede sú uverejňované v poradí podľa dátumu prijatia otázky. Odpovede Mesta Dubnica nad Váhom, uverejnené v tejto sekcii, nenahrádzajú rozhodnutia alebo iné právne akty, ktoré sú vyžadované v zmysle platnej právnej úpravy.

Rubrika Otázky a odpovede nie je zriadená na základe zákona 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám. Je to služba nad rámec zákona, ktorej cieľom je vychádzať v ústrety občanom a uľahčiť ich prístup k niektorým odpovediam.

Prosíme vás o slušnú formuláciu vašej otázky. Obsah tejto stránky by mal rešpektovať vzájomnú ústretovosť a toleranciu. Provokácie, hanobenie a urážky budú ignorované a príspevky s uvedeným obsahom nebudú publikované, alebo budú redakčne skrátené.

Položením otázky jej autor zároveň udeľuje súhlas Mestu Dubnica nad Váhom na zverejnenie svojho mena a priezviska. Mesto Dubnica nad Váhom si vyhradzuje právo neuverejňovať a neodpovedať na anonymné otázky.

Prosíme vás, aby ste si pred zadaním otázky prečítali Pravidlá používania služby Otázky a odpovede.

Položte otázku

Vaše otázky

Zvoľte oblasť:

Otázka od: Helena Kollárová, 12.05.2016

Dobrý deň, prosím o vysvetlenie, ktorá zeleň v meste je považovaná za reprezentačnú verejnú zeleň. Ďakujem.

Odpoveď:

Za reprezentačnú verejnú zeleň je zvyčajne považovaný priestor s najväčšou koncentráciou verejnosti, centrálna mestská zóna, blízkosť verejných inštitúcií napr. úradov, námestí a pod.

Oddelenie výstavby, ÚP a ŽP

Otázka od: Tomáš Štefanka, 04.05.2016

Dobrý deň chcel by som sa opýtať kedy najbližšie a v akej lokalite sa bude konať zber objemného materiálu ?

Odpoveď:

Najbližší plánovaný zber objemného odpadu je pre celé mesto 20.06.2016. Zber treba nahlásiť na TSM alebo mesto. Odpady sa vykladajú deň vopred.

Ref. odpadového hospodárstva

Otázka od: Klára Kubištelová, 18.02.2016

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či mesto plánuje vykonať obnovu parkovacích čiar na sídlisku Pod hájom pred bytovými domammi 1096 a 1097. Povôdne parkovacie čiary už sú opotrebované a takmer neviditeľné, v dôsledku čoho sú zbytočne zaberané parkovacie miesta zlým parkovaním. Počas dňa sú čiary ako-tak viditeľné, ale parkovanie vo večerných hodinách podľa čiar je takmer nemožné. Zlým stavom čiar dochádza k zbytočnému obsadzovaniu miest, pokiaľ niekto zle zaparkuje, čo nie je jeho/jej chyba, pokiaľ nevidí čiary. Ďalšia moja otázka je, či sa plánuje spraviť aj údržba príjazdovej cesty na toto parkovisko, nakoľko sa tu vytvorilo niekoľko väčších výmoľov. Za odpoveď ďakujem

Odpoveď:

Vodorovné dopravné značenie v meste budeme realizovať v jarných mesiacoch podľa nutnosti preznačenia parkovacích čiar.

Oprava výtlkov budeme realizovať taktiež v jarných mesiacoch, v závislosti od poveternostných podmienok.

Ref. dopravy

 

Otázka od: Martina Rafajová, 18.09.2015

Dobrý deň, mám oblečenie, ktoré by som rada darovala, chcem sa teda informovať, či je nejaké zberné miesto v našom meste na takéto účely. Ďakujem

Odpoveď:

Komisia sociálnych vecí pravidelne pripravuje burzu ošatenia. Dátum a miesto konania burzy komisia oznámi vopred v mestskom rozhlase, resp. Dubnických novinách. Veci možno priniesť priamo na miesto konania burzy, príp. pre ďalšie informácie kontaktujte p. Masárovú, t.č.: 042/44 55 718

Ref. sociálnych vecí

Otázka od: Igor Kubinec, 17.09.2015

Obraciam sa na Vás s požiadavkou o zaslanie publikácie Z histórie závodov ťažkého strojárstva v Dubnici, formou dobierky Ing. Igor Kubinec

Odpoveď:

Uvedenú knihu predával samotný autor, ale už je vypredaná od roku 2012. U nás je možné knihu si zapožičať v Mestskej knižnici.

 

Odd. kultúry a knižnice

Otázka od: Ľudovít Ondrejička, 17.08.2015

Prosim neplanuje sa oprava cesty na ulici Partizanskej za obytnym domom 1280? Dakujem za odpoved.

Odpoveď:

V lokalite Partizánska ulica sa bude v zmysle stavebného povolenia realizovať rekonštrukcia komunikácií na základe spracovanej projektovej dokumentácie. Projekt poskytneme v prípade záujmu k nahliadnutiu.

Odd. výstavby, ÚP a ŽP

Otázka od: Mária M, 12.08.2015

Dobry den, potrebujem poradit ohladom likvidacie prepaleneho stoloveho oleja z domacnosti.

Odpoveď:

JEDLÝ OLEJ

- Opotrebovaný (prepálený) a vychladnutý rastlinný olej, rastlinné a živočíšne tuky a masť zlejte do priesvitnej PET fľaše (1 - 10 litrovej).

BYTOVÉ DOMY:

- nahláste telefonicky TSM (Stredisku triedenéhoho zberu) potrebu odovzdania opotrebovaného jedlého oleja a vyložte ku kontajnerom na sklo. Prídu Vám ho vziať.

- priesvitné fľaše s olejom môžete tiež odovzdať v zbernom dvore alebo na základných školách.

RODINNÉ DOMY:

- priesvitné fľaše s olejom vyložte pred dom v čase konania zberu vriec s kovmi a kompozitmi

 

Bližšie info o možnostiach nakladania s odpadmi nájdete aj na nižšie uvedenom linku.

http://www.dubnica.sk/library/files/kalendar-odpadu-2015.pdf

 

Odd. výstavby, ÚP a ŽP.

Otázka od: Marta Tankovičová, 24.04.2015

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či bude tento rok uskutočnená výsadba zelene a kvetov na miestach ktoré sú na to určené na námestí Matice Slovenskej?
Ďakujem
Tankovičová

Odpoveď:

Na námestí sú umiestnené tzv. trvalkové záhony, ktoré boli súčasťou projektu výstavby námestia. To znamená, že rastliny sú tam vysadené, a pomaly vychádzajú, potom sa vykoná kontrola a dosádzanie rastlín, ktoré nevyšli. Príčinou pomalšieho vzrastu môže byť aj nadmerné ušliapanie záhonov po zimnom období ako aj priame zničenie či vykradnutie rastlín. V súčasnosti na niektorých vyrastajú tulipány a narcisy. Zo záhonov sa v tomto roku na jar odstraňovali suché  zvyšky. Ponechanie  suchých minuloročných zbytkov na rastlinách je z našej strany krok účelový – takto je aj pod snehovou prikrývkou vidieť,  kde sa nachádza záhon, ktorý by sa nemal zašliapavať.

Oddelenie výstavby ÚP a ŽP

Otázka od: Rudolf Králik, 22.04.2015

Dobrý deň. Sme s manželkou starobní dôchodcovia vo veku 70 a 68 rokov. Radi by sme chodili na obed. Kde je možné stravenky zakúpiť a v akej cene? Ktoré uzariadenie je možné na stravovanie využívať?

Odpoveď:

Dôchodcovia s trvalým pobytom v Dubnici nad Váhom môžu využívať sociálnu službu v jedálni za podmienok, že vypíšu žiadosť o poskytnutie soc.služby v jedálni a predložia k žiadosti kópiu aktuálneho dôchodkového výmeru (cez podateľňu alebo na ref.soc. vecí). Momentálne je možnosť využiť stravovanie  v zariadení  KHL (Mestský dom kultúry) alebo v Esprese Dada. Bližšie podmienky vysvetlí osobne na Ref.soc. vecí MsÚ alebo telefonicky 042/4455718 Mgr. Masárová.

Ref. sociálnych vecí

Otázka od: Peter Koliska, 08.04.2015

Dobry den,
rad by som sa dozvedel nieco viac, preco mesto nedava prilezitosti sukromnym umelckym skolam posobiacim v Dubnici nad Vahom? Ano okrem inych hovorim hlavne o FS KOLISKA so 120 detmi. Pan PhDr. Richard Benech, pani Poslanci, p. Primator, pozor to vyrazne zavana \"DIKRIMINACIOU\" a predsa nikto nechceme, aby sa pocas nasledovnych 4-5 rokov sklonovalo mesto Dubnica vo vsetkych moznych mediach v negativnych suvislostiach...
S pozdravom

Peter K.

Odpoveď:

Vedúci folklórnych súborov, či divadelných súborov v Dubnici nad Váhom osobne komunikujú s oddelením kultúry a knižnice čo sa týka vystúpení, resp. ich my osobne oslovujeme ak ich program je vhodný pre pripravované podujatia. Vždy na základe komunikácie s vedúcimi súborov a poznania ich repertoáru. DFS Prvosienka (Veľká noc ide, Pálenie Ďura..), FS Mladosť a Dubnička (Pálenie Ďura) atď. Vedúci DFS Kolíska zatiaľ neprejavili záujem sa prezentovať na podujatiach mesta – z ich strany neprišla žiadna konkrétna ponuka na účinkovanie, resp. neprezentovali repertoár, ktorý súbor má i keď sme ich k tomu neoficiálne vyzývali.

Dodnes vedenie súboru, resp. zriaďovateľ súboru neprejavil záujem o účinkovanie na DFF, rovnako ako v minulom roku. Propagovať súbor je v rukách vedúceho súboru, resp. zriaďovateľa. DFS Kolíska je nový súbor, preto by malo záležať hlavne vedúcemu na jeho propagácii a oboznámení s jeho činnosťou všetkých možných záujemcov o ich vystúpenia. S otázkou, či vedúci spomínaného DFS vyvinuli dostatočnú iniciatívu pri propagácii súboru a dostatočne komunikovali s organizátormi podujatí, sa obracajte na vedenie súboru.

Odd. kultúry a knižnice

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

poslať na email | vytlačiť


Zlatý Erb Najlepšia elektronická služba samospráv 2010
Zlatý Erb Najlepšia www stránka mesta v SR 2006

copyright © 2001 - 2018, Mesto Dubnica nad Váhom
Webdesign a redakčný systém © Ľuboš Magát
Autorské práva | Redakčný systém | Ochrana osobných údajov | Vyhlásenie o prístupnosti
Samosprávne činnosti mesta
ISO 9001:2008
Verzia pre iphone
iphone.dubnica.sk