Preskočiť na obsah

Dubnica nad Váhom - Informačný server mesta

Vyberte si jazyk: English

Mapa stránok - RSS - T |  T

Streda, 17.1.2018 | Sviatok má Nataša

Otázky a odpovede

Vážení návštevníci webových stránok mesta Dubnica nad Váhom.
V rámci skvalitnenia a zefektívnenia vybavovania vašich otázok týkajúcich sa informácií poskytovaných mestom alebo mestskou samosprávou sme pre Vás pripravili novú formu komunikácie s nami. Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Neviete, ako a kde vybaviť konkrétnu záležitosť?

Napíšte svoju otázku v priloženom formulári a v čo najkratšom čase uverejníme, v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti, odpoveď. Odpovede sú uverejňované v poradí podľa dátumu prijatia otázky. Odpovede Mesta Dubnica nad Váhom, uverejnené v tejto sekcii, nenahrádzajú rozhodnutia alebo iné právne akty, ktoré sú vyžadované v zmysle platnej právnej úpravy.

Rubrika Otázky a odpovede nie je zriadená na základe zákona 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám. Je to služba nad rámec zákona, ktorej cieľom je vychádzať v ústrety občanom a uľahčiť ich prístup k niektorým odpovediam.

Prosíme vás o slušnú formuláciu vašej otázky. Obsah tejto stránky by mal rešpektovať vzájomnú ústretovosť a toleranciu. Provokácie, hanobenie a urážky budú ignorované a príspevky s uvedeným obsahom nebudú publikované, alebo budú redakčne skrátené.

Položením otázky jej autor zároveň udeľuje súhlas Mestu Dubnica nad Váhom na zverejnenie svojho mena a priezviska. Mesto Dubnica nad Váhom si vyhradzuje právo neuverejňovať a neodpovedať na anonymné otázky.

Prosíme vás, aby ste si pred zadaním otázky prečítali Pravidlá používania služby Otázky a odpovede.

Položte otázku

Vaše otázky

Zvoľte oblasť:

Otázka od: Dano Janáček, 01.07.2013

Chcel by som sa spýtať kedy bude v dubnici nad Váhom 2013 DEN POLICIE.či už bol alebo...?

Odpoveď:

Mestská polícia Dubnica nad Váhom neporiada akciu Deň polície. Svoju prezentáciu vykonáva v rámci svojej prevenčnej činnosti jednotlivo v školských a predškolských zariadeniach mesta.

Mestská polícia

Otázka od: Evita Z., 20.06.2013

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, čo sa buduje na sídlisku Pod hájom - Macov dvor, v mieste detského ihriska ?
ďakujem

Odpoveď:

V mieste detského ihriska v tzv. Macovom dvore mesto stavia nové detské ihrisko, ktoré bude spĺňať všetky náležitosti noriem EÚ.

Oddelenie výstavby ÚP a ŽP

Otázka od: Martina N., 03.06.2013

Dobry den,
chcem sa prosim informovat ako je to so znamkov pre psika. Psa som bola nahlasit zaciatkom roka, dnesnym dnom som zaplatila dan za psika cez internet. Aky je dalsi postup, ako sa k znamke dostanem?
Dakujem

Odpoveď:

Známku si môžete prevziať na ref. daní, poplatkov a podnik. činností, č. dv. 34.

S pozdravom

Hovorca

Otázka od: Mgr. Viliam Sedlár, 31.05.2013

Mal by som na mesto jednu prosbu. Na parkovisku pri dome č. 57, pri Doors-e je množstvo dier ale jedna je v priemere 1 meter široká a cca 40 cm hlboká. Je to jama pri odpadových kontajnéroch. Stálo by moc, keby sa aspoň táto jama spravila, lebo parkujúci tam môžu prísť minimálne o nápravu (kto to nepozná) a poistku si budú vymáhať od mesta. Za kladné vybavenie vopred ďakujem.

Odpoveď:

Predmetná jama bude v najbližšom čase zasypaná a po usadnutí následne zaasfaltovaná.

Ref. dopravy

 

Otázka od: Jana, 19.04.2013

Dobry den. Chcela by som sa informovat, aky dalsi zamer ma mesto Dubnica ohladne odklonenej dopravy z povodneho hlavneho zeleznicneho priecestia (pri restauracii Sanghaj)cez obytnu zonu rodinnych domov na Gagarinovej ulici. Jedna sa o docasne riesenie alebo dlhodobe? Taktiez nerozumiem preco pred rozhodnutim urobit z Gagarinovej ulice kvazi hlavny tah nepredchadzala vystavba chodnikov a znizenie rychlosti aspon na 30km/h. Je pekne ze mesto Dubnica mysli na svojich obcanou pri roznych spolocenskych akciach, zveladovani ihrisk na sidliskach a pod., ale urcite to nebude len moj nazor, ze obyvavatelia na Gagarinovej ulici su tiez rovnocenni obcania tohto mesta a teda maju tiez pravo bezpecneho a kludneho byvania, comu rozhodnutie urobit z Gagarinovej ulice hlavny tah urcite neprispieva. Rychla, bezohladna a frekventovana jazda komplikuje vyjazd z garazi a to nehovorim o nebezpecenstve hroziace chodcom hlavne deti. Neraz som bola svedkom kedy nervozny sofer v tesnej blizkosti sialene zatrubil na chodcu len preto, ze sa nemal kde vyhnut kvoli oproti iducemu autu a rychlej jazde, cim chudaka vystraseneho chodca donutil skocit do rozmoceneho blata alebo kaluze. Preto by som vas poziadala o detailne predstavenie dalsieho zameru k tejto problematike. A verim ze tomuto mestu naozaj zalezi na bezpeci obcanov a zacne konat skor ako sa nedajboze stane nejaka nehoda. DAKUJEM
p.s. a urcite z casu na cas by nezaskodilo aj meranie rychlosti na tejto ulici, co som osobne este v zivote nezazila a to tu byvam desiatky rokov.

Odpoveď:

Mesto Dubnica nad Váhom ešte v r. 2006 – 2008 stanovilo ohľadne rekonštrukcie žel. trate postup výstavby jednotlivých objektov v našom meste nasledovne (ako prvý objekt sa mal budovať nadjazd pri ústave na výkon trestu a odňatia slobody, ďalej obchvat okolo Kočkovského kanála, nadjazd pri zimnom štadióne a ako posledná stavba podchod pre peších a cyklistov pri Šanghaji. Ohľadne výstavby rýchlotrate postupom času zo strany ŽSR nastali veľké zmeny a to aj v postupnosti krokov pri výstavbe.

Vo veci ul. Gagarinovej:  vo februári 2013 sa uskutočnilo stretnutie s občanmi a zástupcami mesta, kde odzneli rôzne návrhy k riešeniu dopravnej situácie (okrem iného aj zamietnutie výstavby chodníka zo strany obyvateľov). Vzhľadom k tomu, že nedošlo k jednoznačnej dohode medzi zúčastnenými, mesto pristúpilo k ponechaniu obojsmernej premávky na ulici Murgašovej aj Gagarinovej a umiestneniu príslušného dopravného značenia v zmysle s požiadaviek občanov (t. j. zákaz státia na ulici Gagarinovej s obmedzením prejazdu nákladnej dopravy, atď.).

Zhustená premávka na ulici Gagarinovej vznikla v dôsledku toho, že Železnice SR rekonštruujú železničnú trať a ťažkými mechanizmami sa pohybujú po ul. Murgašovej, čo mnohokrát znemožňuje prejazd osobnej dopravy po tejto ulici. Na základe uvedeného väčšina osobných automobilov prechádza po ulici Gagarinovej. So zástupcami ulice Gagarinovej bolo dohodnuté (pri prerokovávaní petície), že do ukončenia rekonštrukčných prác na žel. trati nie je možné zjednosmerniť ulicu Gagarinovu a Murgašovu. V opačnom prípade by ŽSR mali znemožnený prístup ku stavbe a nebolo by možné vykonať rekonštrukciu bez porušenia právnych predpisov. Súčasťou stretnutia bola aj dohoda, aby nákladné vozidlá, smerujúce do zóny ľahkého priemyslu boli počas rekonštrukcie železnice odklonené z ulice Murgašovej na obslužnú komunikáciu pozdĺž Vážskeho kanála. 

ŽSR stanovili termín dokončenia rekonštrukcie železničnej trate na november 2013. Po ukončení rekonštrukčných prác a odstránení ťažkých mechanizmov z ulice Murgašovej bude táto priechodnejšia pre osobnú dopravu a je predpoklad odbremenenia aj ulice Gagarinovej. V prípade, že uvedeným riešením nedôjde k zníženiu počtu motorových vozidiel prechádzajúcich po ul. Gagarinovej, bude otázka zjednosmernenia ul. Gagarinovej opätovne riešená  zvolaním stretnutia dotknutých obyvateľov so zástupcami mesta.

Ref. dopravy

Otázka od: Martin P, 11.03.2013

Ma mesto v plane znova preznacit ciary na parkoviskach? Tie povodne uz nie je vidno a niektori vodici maju problem zaparkovat. A tak sa stane ze na parkovisku ktore ma 10 miest parkuje 8 aut.

Odpoveď:

Mesto má i v tomto kalendárnom roku v pláne obnoviť vodorovné dopravné značenie v poradí: vodiace čiary na miestnych komunikáciách, priechody pre chodcov, parkoviská pred MsDK, MsÚ, Poliklinikou, OS ABC atď.  a následne parkoviská pred obytnými domami. V súčasnosti po odsúhlasení mestského rozpočtu pripravuje verejné obstarávanie a následne bude vykonaná realizácia preznačenia.

Ref. dopravy

Otázka od: Boris Trstan, 28.02.2013

Uz viac ako mesiac nikoho netrapi,ze nesvieti osvetlenie v podchode pri Kauflande?Zaujimalo by ma dokedy bude tento stav trvat?

Odpoveď:

O probléme v podchode vieme. Tento problém trvá dva týždne a samozrejme nás trápi. Tentoraz však ide o káblovú poruchu. Na opravu sme pripravení, ale pre vykonanie opravy je potrebné dočasné odstavenie prívodu EE, o čo sme ešte pred dvoma týždňami požiadali SSE, a.s. Spoločnosť SSE, a.s. má však pre vybavovanie zásahov svoje štandardné postupy, takže nám na súčinnosť stanovila termín odstávky „19.4.2013, po urgencii 8.4.2013“ !!. Na posunutí termínu samozrejme pracujeme, aby bolo možné nápravu čo najskôr zabezpečiť.

Ref. správy majetku

Otázka od: Denis P, 26.02.2013

Dobrý deň. Chcel by som sa opýtať kedy mesto plánuje s upratovaním ciest a chodníkov. Mám na mysli kamienky, ktoré už teraz, pri prichádzajúcom jarnom počasí sú skôr na obtiaž ako na osoh. Ďakujem za odpoveď

Odpoveď:

Vzhľadom na nie ešte ustálené počasie čistenie mesta od kamienkov sa v súčasnosti nevykonáva. V prípade ustáleného počasia bez predpokladania sneženia a mínusových teplôt mesto zruší zimnú pohotovosť a následne sa pristúpi ku čisteniu komunikácií a chodníkov.

TSM Dubnica nad Váhom, s.r.o.

Otázka od: Dominika M., 25.02.2013

Odchadzam do zahraničia,chcem sa odhlásiť z platenia komunálneho odpadu, kde tak môžem spraviť a ake tlačivo potrebujem? Dakujem

Odpoveď:

Mesto poplatok odpustí v alikvotnej výške poplatníkovi, ktorý mestu preukáže, že sa viac  ako  90 dní v zdaňovacom období  nezdržiava  alebo sa nezdržiaval na území mesta. K zníženiu, príp. odpusteniu poplatku za komunálny odpad je potrebné v zmysle čl. VI., VZN č. 11/2012 predložiť do 30 dní odo dňa keď nastala skutočnosť, ktorá má vplyv na zmenu poplatkovej povinnosti aktuálny doklad, ktorým je napr. platná pracovná zmluva, doklad o pobyte v zahraničí, potvrdenie od zamestnávateľa zo zahraničia, pracovné víza, potvrdenie o štúdiu v zahraničí. Zníženie, príp. odpustenie poplatku sa nevzťahuje na obyvateľov rodinných domov a bytových domov na území mesta Dubnica nad Váhom, ktorí používajú 60 litrové a 120 litrové zberné nádoby.

Ref. daní, poplatkov a podnik. činnosti

Otázka od: martin novosad, 13.02.2013

Príjemný dobrý deň,

chcel by som sa spýtať,či sa dá niekde objednať nová kniha Lieskovec?

Odpoveď:

Ak ste knihu nemali rezervovanu este v roku 2012, tak v sucasnosti je mozne ju ziskat v Dubnickom muzeu alebo na telefonnom cisle u pani Valerie Vrsanskej (Urbariat Lieskovec) 0911887638.

S pozdravom

Mgr. Richard Benech

<< < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > >>

poslať na email | vytlačiť


Zlatý Erb Najlepšia elektronická služba samospráv 2010
Zlatý Erb Najlepšia www stránka mesta v SR 2006

copyright © 2001 - 2018, Mesto Dubnica nad Váhom
Webdesign a redakčný systém © Ľuboš Magát
Autorské práva | Redakčný systém | Ochrana osobných údajov | Vyhlásenie o prístupnosti
Samosprávne činnosti mesta
ISO 9001:2008
Verzia pre iphone
iphone.dubnica.sk