Preskočiť na obsah

Dubnica nad Váhom - Informačný server mesta

Vyberte si jazyk: English

Mapa stránok - RSS - T |  T

Streda, 17.1.2018 | Sviatok má Nataša

Otázky a odpovede

Vážení návštevníci webových stránok mesta Dubnica nad Váhom.
V rámci skvalitnenia a zefektívnenia vybavovania vašich otázok týkajúcich sa informácií poskytovaných mestom alebo mestskou samosprávou sme pre Vás pripravili novú formu komunikácie s nami. Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Neviete, ako a kde vybaviť konkrétnu záležitosť?

Napíšte svoju otázku v priloženom formulári a v čo najkratšom čase uverejníme, v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti, odpoveď. Odpovede sú uverejňované v poradí podľa dátumu prijatia otázky. Odpovede Mesta Dubnica nad Váhom, uverejnené v tejto sekcii, nenahrádzajú rozhodnutia alebo iné právne akty, ktoré sú vyžadované v zmysle platnej právnej úpravy.

Rubrika Otázky a odpovede nie je zriadená na základe zákona 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám. Je to služba nad rámec zákona, ktorej cieľom je vychádzať v ústrety občanom a uľahčiť ich prístup k niektorým odpovediam.

Prosíme vás o slušnú formuláciu vašej otázky. Obsah tejto stránky by mal rešpektovať vzájomnú ústretovosť a toleranciu. Provokácie, hanobenie a urážky budú ignorované a príspevky s uvedeným obsahom nebudú publikované, alebo budú redakčne skrátené.

Položením otázky jej autor zároveň udeľuje súhlas Mestu Dubnica nad Váhom na zverejnenie svojho mena a priezviska. Mesto Dubnica nad Váhom si vyhradzuje právo neuverejňovať a neodpovedať na anonymné otázky.

Prosíme vás, aby ste si pred zadaním otázky prečítali Pravidlá používania služby Otázky a odpovede.

Položte otázku

Vaše otázky

Zvoľte oblasť:

Otázka od: Mirka P., 12.02.2013

Dobrý deň,v sobotu sme sa zúčastnili akcie Dubnické fašiangy a chcela by som sa spýtať či bude niekde uverejnené foto víťazov naj domáca pálenka,naj kapusta a uhorky,v galérii som ju nenašla. Ďakujem

Odpoveď:

Fotografie nájdete na:

http://www.dubnica.sk/fotogaleria/dubnicke-fasiangy-2013-9-2-2013?p=4

výsledky budú uverejnené aj v Dubnických novinách začiatkom marca.

 

Odd. kultúry a knižnice

Otázka od: Lucia Z, 08.02.2013

Dobrý deň,
chcela by som Vás informovať o tom, že na začiatku ulice Mladých budovateľov často nefunguje mestské osvetlenie. Je to veľmi nepríjemná vec, ktorú znásobuje to, že pozdĺž tejto cesty sú odstavené vagóny ktoré neprepúšťajú svetlo a je tam úplná tma v takpovediac odľahlom mieste.
Ešte mám jednu veľmi dôležitú pripomienku: za posledné 2týždne minimálne4 krát NESVIETILO MESTSKÉ OSVETLENIE V CELEJ OBLASTI ZA TRAŤOU A TO OD ZOTMENIA PO CELÚ NOC! nestalo sa to prvý krat počas týchto 2tyždňov.
Niekedy mám pocit, že žijem niekde v dedine na extrémne odľahlom mieste sveta a nie v meste Dubnica nad Váhom!
Prosím o urýchlenú korekciu, v opačnom prípade sťažnosť podám inou formou.

Za pochopenie ďakujem

Odpoveď:

O probléme opakujúceho sa výpadku verejného osvetlenia v časti Za traťou počujeme po prvý krát. Na základe Vašej informácie sme kontaktovali prevádzkovateľa verejného osvetlenia, s nasledovným výsledkom:

Čo sa týka vypadávania funkčnosti osvetlenia v časti Za traťou - o uvedenom probléme prevádzkovateľ osvetlenia vie. V tomto prípade ide pravdepodobne o závažnejší problém - skrat v časti rozvodov vedených pod zemou, ktoré z pochopiteľných dôvodov nie je možné v zimnom období špecifikovať. Podľa informácie pracovník prevádzkovateľa situáciu sleduje a zabezpečuje opakované spustenie systému, naviac bolo realizované náhradné riešenie, ktoré by malo zaistiť riadne fungovanie osvetlenia. Ako sme boli informovaní, za posledné tri dni osvetlenie fungovalo bez problémov.

V záujme zaistenia celkovej funkčnosti verejného osvetlenia a spokojnosti občanov by som rada požiadala o súčinnosť občanov pri nahlasovaní porúch.

Prevádzkovateľ osvetlenia zabezpečuje údržbu a opravy osvetlenia, avšak nie je fyzicky možné, aby pracovník prevádzkovateľa bol počas celej doby svietenia pri každej lampe verejného osvetlenia. Pri prevádzke osvetlenia sa vyskytnú poruchy, ktoré je možné zaznamenať, ale aj typy porúch ako dočasné vypadávanie osvetlenia, ktoré prevádzkovateľ nemusí pri bežnej prehliadke zistiť.

Z uvedených dôvodov žiadame občanov aby akýkoľvek problém súvisiaci s prevádzkou verejného osvetlenia nahlásili okamžite prevádzkovateľovi.  

24-hodinový dispečing nahlasovania porúch verejného osvetlenia funguje už od roku 2005. a to na bezplatnej telefonickej linke 0800 175 660, alebo elektronicky na internetovej stránke uvedenej ako odkaz na internetovej stránke mesta www.dubnica.sk (pravý okraj).,Poruchu je možné nahlásiť kedykoľvek počas dňa. Prosíme občanov aby pri poruche osvetlenia okamžite nahlásili číslo stĺpa VO a typ poruchy jedným z uvedených spôsobov, aby prevádzkovateľ osvetlenia zrealizoval opravu v čo najkratšom čase.

Ref. správy majetku

Otázka od: Zdenka Pobijáková, 08.01.2013

Dobrý deň.
Chcela by som od Vás informáciu či bude k dispozícii kalendár vývozu odpadov , a kedy bude v meste Dubnica nad Váhom vývoz plastov? Ďakujem.

Odpoveď:

Kalendár zberu triedeného odpadu 2013 je k dispozícii na stránke mesta Dubnica nad Váhom www.dubnica.eu. Obyvateľom bude doručený v 3. - 4. týždni 2013. Zber plastov v Dubnici nad Váhom sa uskutoční dňa 23.01.2013 t.j. v stredu. Vytriedené suroviny treba vyložiť v deň odvozu do 6.30 hod.

Oddelenie výstavby, ÚP a ŽP

Otázka od: Igor Kalus, 04.01.2013

Chcel by som Vás poprosiť o prekontrolovanie rozhlasu medzi panelákmi Pod Hájom 962,963,964,965. Pri hláseniach toto miesto nefunguje a nie je tu dobre rozumieť hláseniu rozhlasu.
Ďakujem.

Odpoveď:

Vašu požiadavku sme zaevidovali do zoznamu podnetov. Situáciu preveríme a zabezpečíme nápravu.

Ref. správy majetku

Otázka od: Peter K., 25.12.2012

Dobry vecer, chcel by som vediet, kolko stoji vlastne parkovacie miesto, pred bytovkou na ulici Partizanska, kedze v podvecernych hodinach je uz takmer nemozne tam zaparkovat.
Dakujem za odpoved

Odpoveď:

Vyhradené parkovacie miesta - ich prideľovanie je pozastavené z dôvodu malého počtu parkovacích miest. Nové parkovacie miesta sa vydávajú iba občanom ZŤP.

Ref. dopravy

Otázka od: Katarina M., 17.12.2012

Dobry den,

uzavretim zeleznicneho priecestia pri restauracii Sanghaj sa nam, obyvatelom ulice Gagarinova, velmi zhorsili zivotne podmienky z dovodu enormneho narastu pohybu motorovych vozidiel cez tuto ulicu. Tato neprijemna skutocnost je nasobena i tym, ze na ulici nie je vybudovany chodnik pre chodcov, taktiez vyspadovanie a odvedenie vody z tejto komunikacie je velmi zle, cim dochadza k velmi neprijemnym situaciam pri prejazde nedisciplinovanych vodicov s nemoznostou vyhnut sa im na bezpecne miesto.
Dufame, ze mesto, ako vlastnik tejto komunikacie, pri rieseni tejto situacie, bude ustretove voci obcanom a najde v co najkratsom case ine riesenie.

Odpoveď:

Uvedené problémy máme zmapované a pripravujeme ich riešenie. Túto požiadavku zaradíme do najbližšieho návrhu rozpočtu mesta na rok 2013, o ktorom by mestské zastupiteľstvo malo rokovať vo februári.

Ref. dopravy

Otázka od: Marian, 17.12.2012

Dobry den. Kedže v Prejtej prebiehala modernizácia rozhlasu, na roh ulice sa namontovali až tri rozhlasy. Keď začne oznam, je to neskutočný hluk. Chcem sa spýtať, ako sa dá stíšiť rozhlas, alebo koho mám o to požiadať. Ďakujem.

Odpoveď:

Požiadavku sme zaradili do evidencie podnetov a v krátkom čase bude vyriešená.

Ref. správy majetku

Otázka od: Peter T., 05.12.2012

Dobrý deň,
chcel by som sa spýtať, prečo sa mesto nesnažilo aby v Dubnici zastavovali vybrané rýchliky tak ako tomu bolo doteraz? podľa mojich skúseností boli niektoré z nich využívané v pomerne slušnej miere. teraz sa mi vďaka tomu značne skomplikovala situácia pri cestovaní do/z bratislavy. má mesto v pláne rokovať so ZSSK o znovuobnovení zastavovania aspoň niektorých rýchlikov napríklad počas víkendu?

Odpoveď:

Vzhľadom na krátenie finančných prostriedkov pre ŽSR boli železnice nútené zrušiť zastavovanie rýchlikov nielen v našom meste, ale i v rôznych mestách na Slovensku. Nie je nám ľahostajné, že ŽSR rozhodli o tomto kroku a mesto určite podnikne kroky k tomu aby sa táto situácia zmenila.

Ref. dopravy

Otázka od: Martin, 21.11.2012

Dobry den,

chcem sa spytat na nazov skladby, ktoru hrate v rozhlase pri smutocnych oznameniach. Je to taka klasicky hudba na husliach.

Dakujem

Odpoveď:

Skladba je z CD: BESTSELLERS OF MASTERS Vol.1 (Schubert, Dvorak, Chopin, Haydn, Fibich, Beethoven, Mozart, Tchaikovsky, Brahms, Wieniawski) / Quido and Anna Holbling violins, J.Zsapka guitar

Je to skladba č. 6, avšak jej názov nám nie je známy.

Odd. kultúry a knižnice

Otázka od: Jozef, 11.11.2012

Potesilo nas detske ihrisko na C2 . Este ma napadla otazka, ze ci to boli vandali , alebo nekvalitna praca...sorry. Ti vandali by snad aj druhy hribik vytrhli..
Dufam, ze nie.

Odpoveď:

V októbri 2012 začali obyvatelia  sami užívať nové detské ihrisko na sídlisku Rozptyl skôr ako bolo kompletne dokončené a aj napriek tomu, že bolo opáskované a hojdačka uviazaná.  3D prvok - hríbik bol poškodený vandalmi. Uvedenú skutočnosť sme nahlásili na Mestskú políciu, ktorá sa prípadom zaoberá.

Oddelenie výstavby, ÚP a ŽP<< < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > >>

poslať na email | vytlačiť


Zlatý Erb Najlepšia elektronická služba samospráv 2010
Zlatý Erb Najlepšia www stránka mesta v SR 2006

copyright © 2001 - 2018, Mesto Dubnica nad Váhom
Webdesign a redakčný systém © Ľuboš Magát
Autorské práva | Redakčný systém | Ochrana osobných údajov | Vyhlásenie o prístupnosti
Samosprávne činnosti mesta
ISO 9001:2008
Verzia pre iphone
iphone.dubnica.sk