Preskočiť na obsah

Dubnica nad Váhom - Informačný server mesta

Vyberte si jazyk: English

Mapa stránok - RSS - T |  T

Streda, 17.1.2018 | Sviatok má Nataša

Otázky a odpovede

Vážení návštevníci webových stránok mesta Dubnica nad Váhom.
V rámci skvalitnenia a zefektívnenia vybavovania vašich otázok týkajúcich sa informácií poskytovaných mestom alebo mestskou samosprávou sme pre Vás pripravili novú formu komunikácie s nami. Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Neviete, ako a kde vybaviť konkrétnu záležitosť?

Napíšte svoju otázku v priloženom formulári a v čo najkratšom čase uverejníme, v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti, odpoveď. Odpovede sú uverejňované v poradí podľa dátumu prijatia otázky. Odpovede Mesta Dubnica nad Váhom, uverejnené v tejto sekcii, nenahrádzajú rozhodnutia alebo iné právne akty, ktoré sú vyžadované v zmysle platnej právnej úpravy.

Rubrika Otázky a odpovede nie je zriadená na základe zákona 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám. Je to služba nad rámec zákona, ktorej cieľom je vychádzať v ústrety občanom a uľahčiť ich prístup k niektorým odpovediam.

Prosíme vás o slušnú formuláciu vašej otázky. Obsah tejto stránky by mal rešpektovať vzájomnú ústretovosť a toleranciu. Provokácie, hanobenie a urážky budú ignorované a príspevky s uvedeným obsahom nebudú publikované, alebo budú redakčne skrátené.

Položením otázky jej autor zároveň udeľuje súhlas Mestu Dubnica nad Váhom na zverejnenie svojho mena a priezviska. Mesto Dubnica nad Váhom si vyhradzuje právo neuverejňovať a neodpovedať na anonymné otázky.

Prosíme vás, aby ste si pred zadaním otázky prečítali Pravidlá používania služby Otázky a odpovede.

Položte otázku

Vaše otázky

Zvoľte oblasť:

Otázka od: Martin, 08.11.2012

Chcem sa spytat na co je potrebny pre nahlasenie trvaleho pobytu priniest list vlastnictva? Ved predsa mestsky urad ma pristup na katastralny portal kde sa da ziskat vypis z listu vlastnictva. Preco zatazujete obcanov zbytocnou byrokraciou a poplatkom 8euro za vypis z listu vlastnictva? Nestacilo by teda keby prisiel majitel nehnutelnosti, urad by si pozrel list vlastnictva na internete a prihlasil trvaly pobyt.
Dakumjem.

Odpoveď:

Na prihlásenie na trvalý alebo prechodný pobyt je  v zmysle zákona č. 253/1998 Z.z. o hlásení pobytu občanov SR a register obyvateľov SR v znení neskorších predpisov potrebné predložiť k nahliadnutiu okrem platného občianskeho preukazu Rozhodnutie o povolení vkladu, ktoré poštou zasiela Kataster nehnuteľnosti alebo list vlastníctva s okrúhlou pečiatkou katastrálneho úradu. Nepostačuje predložiť list vlastníctva, na ktorom je vyznačené že nie je použiteľný na právne úkony, ani výpis z listu vlastníctva z internetu webovej stránky kataster portálu, ktorý je len informatívny a nám slúži len na overenie si aktuálnosti údajov v prípade, že občan predloží starší list vlastníctva. Mestský úrad postupuje iba v zmysle platnej legislatívy.

Ref. ohlasovne obyvateľov

Otázka od: Monika Danišová, 17.10.2012

Prosím Vás nemohli by svietiť lampy nad prechodom pre chodcov na Rozptyle v jesenných a zimných mesiacoch do 7:00? V tej dobe tam prechádza veľa chodcov aj áut a vodiči nás vobec nevidia.

Odpoveď:

Osvetlenie prechodov sa zapína a vypína spolu s verejným osvetlením. Verejné osvetlenia sa zapína a vypína podľa harmonogramu, ktorý je nastavený tak, aby zohľadňoval časy východu a západu slnka, t zn. že čas zapnutia a
vypnutia sa predlžuje (alebo skracuje v lete) každý deň o jednu - dve minúty. Na základe minuloročných skúseností sme už v tomto roku po dohode s prevádzkovateľom predĺžili v jesennom a zimnom období časy prevádzky osvetlenia tak, aby osvetlenie svietilo dlhšie. Rozsah hodín svietenia sme už napli tak, že v súčasnosti ho už nedokážeme posunúť a rozpočet mesta nám vzhľadom k finančnej situácii neumožňuje v tomto roku navýšiť počet hodín svietenia. Požiadavka nás prekvapila, pretože podľa  vykonaných obhliadok je nové nastavenie v súčasnosti vyhovujúce. Je možné, že v niektorých dňoch je zamračené alebo hmla a v týchto dňoch je pocitovo tmavšie.

Ref. správy majetku

Otázka od: VIliam Sedlar, 11.10.2012

Dňa 5.9.2012 som kritizoval špatnú počuteľnosť mestského rozhlasu pri dome č. 55. Dnes je to opravené a mestský rozhlas funguje v našej oblasti dobre. Vďaka patrí správe majetku MsÚ za promptné vybavenie.

Odpoveď:

Poďakovanie nás teší. Veríme, že sa nám podarí postupne doladiť všetky požiadavky občanov na kvalitné fungovanie nového systému.

Ref. správy majetku

Otázka od: Ondrej Melicher, 18.09.2012

Dobry den,
chcel by som sa informovat preco bolo zmenene dopravne znacenie na krizovatke ulic Obrancov mieru a Partizanska ( pri novom namesti. Po novom nieje mozne odbocit vlavo len vpravo. Dakujem za vysvetlenie.

Odpoveď:

Zmena  dopravného  značenia križovatky pri OS LIDL bola zrealizovaná z dôvodu zabezpečenia plynulosti a bezpečnosti cestnej premávky (tvorenia sa kolóny - hlavne pri odbočovaní smerom na Trenčín od LIDLa, mnohí vodiči sa natlačili do križovatky aby odbočili smerom na Trenčín a nepredvídali skutočnosť, že im chodec vstúpil na prechod pre chodcov).  Tým, že sa otvoril len prikázaný smer na Ilavu znížil sa čas čakania,  zaradenia sa na štátnu cestu, nastalo menej kolíznych situácií a vodič sa môže bezpečne otočiť na kruhovej križovatke a smerovať na Trenčín.  

Ref. dopravy

Otázka od: Petra, 18.09.2012

Dobrý deň chcem sa opýtať čo sa mieni robiť s podchodom do kauflandu? Už týždeň sa tu neurobilo nič hlavne , že je napísané uzatvorený do 30.9.2012. Ako dlho budú ľudia z tohto sídliska trpieť? ako ísť na nákup a do práce?
Ďakujem

Odpoveď:

Práce na oprave podchodu začali v pondelok 10.9.2012. Prípravné práce sa robili do 13.9. Momentálne boli dané do výroby kovové konštrukcie. Po dodaní konštrukcií bude dodávateľ v práci pokračovať.

Ref. správy majetku

Otázka od: Marcel, 12.09.2012

Dobrý deň,
chcem sa opýtať na stáleneupravenú komunikáciu od škôlky po školu na CIII. V piatom mesiaci ste písali, že sa bude asfaltovať v najbližšej dobe podľa vydaného rozhodnutia (akého?) a potom v siedmom mesiaci napíšete, že DCA Therm pripravuje rekonštrukciu a bude sa len zasypávať to čo tam už je. Môžete nám uviesť akú rekonštrukciu, keď už jednu robili minulý rok na dvoch úsekoch? Čiže to znamená, žě to neurobili dôkladne už vtedy alebo objavili nový problém, ktorý sa vtedy neprejavil? Dokedy to teda bude v takom stave?
Ďakujem

Odpoveď:

Na predmetnú rekonštrukciu tepelného rozvodu bolo vydané dodatočné rozkopávkové povolenie (havária tepelného rozvodu). Po vzájomnej dohode s vedením Dca Thermu sme sa dohodli o zasypávaní výkopovej ryhy bez finálnej úpravy nakoľko sa  objavili ďalšie trhliny na potrubí. Podľa získanej informácie sa pripravuje projektová dokumentácia rekonštrukcie značnej časti potrubia (predpoklad v dĺžke minimálne cca 100 m). Podľa slov pána riaditeľa Dca Thermu s opravou predpokladá  začať v mesiaci október 2012.

Ref. dopravy

Otázka od: Ján Marek, 11.09.2012

Dobrý deň, chcem sa spýtať čo sa stavia vedla nového kruhoveho objazdu. Na tej strane medzi STOP SHOP a Delta Electronics.
Ďakujem

Odpoveď:

V uvedenej lokalite sa stavia čerpacia stanica SHELL.

Ref. dopravy

Otázka od: Martin, 06.09.2012

Dobrý deň.
Chcem sa opýtať, čo bude pri kruhovom objazde na privádzač a kedy bude tento kruhový objazd?
Ďakujem

Odpoveď:

Pri kruhovom objazde bude vybudovaná čerpacia stanica SHELL. Práce na kruhovom objazde boli pozastavené - termín dokončenia nám zatiaľ kompetentní neoznámili nakoľko predmetnú križovatku nerealizuje mesto.

Ref. dopravy

Otázka od: Viliam Sedlár, 05.09.2012

Chcel by som sa spýtať, kto má na starosti mestský rozhlas v Dubnici. Jedná sa mi o to, že pokiaľ bol starý - drôtový mestský rozhlas bola počuteľnosť výborná, ale teraz, keď je riadený vysielačom na paneláku č. 55 nepočujeme nič. Počúvame z dvoch reproduktorov. Jeden je naproti Doorsu a druhý pri tržnici. Ak idú obidva, tak sa vytvára echo a tým pádom nerozumieme ani slovo, ale väčšinou idú tak slabo, že zasa nepočujeme nič. Dá sa s tým niečo urobiť?

Odpoveď:

Rozhlas zastrešuje referát správy majetku. Servis a opravy sú zatiaľ vykonávané v rámci záručnej doby u dodávateľa systému. Situáciu preveríme a požiadame dodávateľa o riešenie.

Ref. správy majetku

Otázka od: Janka Miakišová, 22.08.2012

Dobrý deň.
Chcem sa opýtať, kto je zodpovedný za údržbu kríkov okolo panelákov (CIII -955), nakoľko sa rozrástli do takej miery, že cez ne nie je pomaly nič vydieť. Ďakujem

Odpoveď:

Pokiaľ nám je známe pri bytovom dome 955 rastú  stromy - lipy a gaštany, ktoré sú dostatočne vzdialené od BD a robia prirodzenú kulisu od cesty. V tomto priestore sme robili cca pred 2 rokmi väčšie zásahy výrubu drevín.

Avšak na uvedený problém sa pôjdeme pozrieť v budúcich dňoch cca okolo 05.09.2012.Pre bližšie popísanie situácie uvádzam  kontakt.

S pozdravom

Ing. Daniela Gašparová ( 0918 117 050 )

Oddelenie výstavby UP a ŽP, referát ochrany prírody

<< < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > >>

poslať na email | vytlačiť


Zlatý Erb Najlepšia elektronická služba samospráv 2010
Zlatý Erb Najlepšia www stránka mesta v SR 2006

copyright © 2001 - 2018, Mesto Dubnica nad Váhom
Webdesign a redakčný systém © Ľuboš Magát
Autorské práva | Redakčný systém | Ochrana osobných údajov | Vyhlásenie o prístupnosti
Samosprávne činnosti mesta
ISO 9001:2008
Verzia pre iphone
iphone.dubnica.sk